duminică, 3 februarie 2019

Volei feminin - A2 Est | CS Medgidia de NEOPRIT! | CSM Unic LPS Piatra Neamț pierde la ZERO acasă cu Buzăul și este depășită în clasament de CSM Focșani 2007

0:3
Etapa a 12-a a fost una fără surprize în div.A2, Seria Est. Favoritele, s-au impus fără mari emoții, victoriile obținute în minim de seturi ne scutesc de prea multe comentarii. Dacă CS Rapid București și CSM Focșani 2007 aveau de înfruntat adversari accesibili în care succesul în 3 acte era ușor de anticipat, cel puțin la Piatra Neamț, fetele lui Rareș Gavril puteau spera la un joc mai strâns cu CSM Gloria Buzău - formație nou înființată în acest sezon. Dacă în tur la Buzău, pietrencele reușeau să câștige un set, ieri la Piatra Neamț, oaspetele s-au impus în minim de seturi. Nici CSO 2005 Voluntari nu a putut împiedica parcursul fără greșeală de până acum al liderului CS Medgidia: dobrogencele au punctaj maxim, fără set pierdut după 12 etape și nu mai poate fi ajunsă în fruntea clasamentului Seriei Est.