luni, 27 mai 2019

Liga a 4-a Neamț | Speranța Răucești revine după pauză, bate Borca și preia șefia clasamentului. Ozana nu a avut emoții la Horia

AS Bradu Borca
În derby-ul etapei a 2-a din play-off, CS Speranța Răucești a trecut de AS Bradu Borca după un meci în care formația de pe Valea Muntelui a condus de două ori, cu 1-0 și 2-1, scor consemnat la pauză.
Gorea din penalty a deschis scorul în min.5 pentru Borca, Sergiu Matei a restabilit egalitatea pentru Speranța, pentru ca scorul pauzei să fie de 2-1 pentru oaspeți, Mădălin Crengăniș învingându-l pe Coșa cu un șut în cros la firul ierbii.
Repriza a 2-a a aparținut Speranței, Adrian Hurdubei reușind o dublă care avea să facă diferența.
FC Ozana Tg.Neamț nu a avut probleme la Horia, a condus cu 2-0 la pauză, goluri Mercaș și Vavrița, a punctat apoi de 2 ori în repriza secundă prin Apreutesei și Ignea, Victoria reușind punctul de onoare în minutele de final prin golgeterul Chiriță.