duminică, 8 septembrie 2019

Liga a 4-a, Seria B | Rezultatele etapei a 2-a și clasamentul. Moldova Cordun, Victoria Horia, Voința Bozieni și Voința Valea Ursului au câte 2 victorii și sunt în frunte!

Victoria Horia
Scorul rundei a fost realizat de Moldova Cordun într-o partidă cu 11 goluri în fața Cetății Gîdinți, formație care a reușit să înscrie și ea de 2 ori!
Cealalată Moldovă, cea de la Pildești a cedat în propriul fief la scor de neprezentare în fața Vulturului Costișa care și-a recuperat punctele cedate atât de ușor etapa trecută acasă cu sora mai mare de la Cordun a Pildeștiului.
Voința Valea Ursului s-a impus la Doljești în fața Siretului Doljești, cu câte un gol pe repriză și are și ea punctaj maxim după 2 etape.
Stejarul Stănița o învinge pe Voința Ion Creangă după o a 2-a repriză mult mai bună, în care a revenit de la 0-1 și acumulează primele 3 puncte în clasament. Voința Ion Creangă rămâne la cota zero, însă are un meci mai puțin, meciul amânat din prima etapă de pe teren propriu cu Siretul Doljești.
Victoria Horia a câștigat la Oniceni, însă nu a avut un joc facil cu AS WST. Scorul pauzei a fost egal, 1-1, Victoria reușind desprinderea în repriza a 2-a.
Voința Bozieni câștigă la scor de tenis confruntarea cu Unirea Trifești, însă și la acest joc diferența s-a făcut în repriza a 2-a, socrul pauzei fiind unul egal: 2-2!