duminică, 23 mai 2021

Fotbal liga a 2-a / liga a a 3-a | Suporter Club Oţelul şi Dacia Unirea au remizat în turul primei finală a barajului

Sâmbătă, de la ora 13:30, s-a disputat primul meci din cadrul fazei finale a barajului pentru promovarea în Liga 2. Faţă în faţă, pe stadionul din Galaţi, s-au aflat ocupantele primelor două locuri ale clasamentului sezonului regular al seriei a doua, Suporter Club Oţelul şi Dacia Unirea Brăila, calificate după ce le-au eliminat pe Foresta Suceava, respectiv Bucovina Rădăuţi.

Duelul dintre cele două echipe de pe Dunăre s-a încheiat la egalitate, 1-1, astfel că manşa retur a devenit şi mai interesantă. Răducan a deschis scorul după 37 de minute de joc, dar tot gălăţenii au marcat şi golul egalizator. La patru minute de la reluare, Neagu a deviat nefericit în propria poartă şi a stabilit scorul final al partidei.

Celelalte patru manşe tur din această fază se vor disputa tot sâmbătă, urmând ca returul să fie programat peste o săptămână.