luni, 14 octombrie 2024

Fotbal liga a 4-a, Neamț | Surprize în jocurile etapei a 7-a: Niciuna din primele 3 clasate nu a CÂȘTIGAT! Prima înfrângere pentru CSM Roman vine la Grumăzești, Răucești și Trifești au condus în deplasare dar au obținut doar un punct. Rezultatele complete ale etapei a 7-a și clasamentul

Stă

A fost o etapă a 7-a cu multe rezultate interesante în care am consemnat 2 remize cu același scor 3-3 la Piatra Neamț și Dochia și o mică surpriză la Grumăzești, acolo unde CSM Roman - formație cu punctaj maxim până la această oră a cedat în fața gazdelor de la AS Grumăzești. (video AICI)https://fb.watch/vcndE8CoQu/
Liderul AS Unirea Trifești a fost aproape de o nouă victorie prețioasă la Dochia, acolo unde a condus cu 3-1 la pauză prin reușitele lui Ionuț Ciobanu, Marius Tulbure și Alexandru Arusoaiei, însă gazdele de la AS Voința au revenit pe final egalând la una din ultimele faze.
Nici CS Speranța Răucești nu a avut mai mult succes pe sinteticul din Piatra Neamț în dauna tinerei formații de la FC Pietricica deși au avut un liniștitor 3-0 la pauză consemnat prin reușitele jucătorilor Dumitraș (2) și Lupașcu, însă în repriza a 2-a s-a jucat altceva, iar gazdele au reușit să marcheze de 3 ori pentru un punct nesperat de multi la ora de start a jocului.
În celelalte 3 jocuri ale rundei cu nr.7 formațiile gazde au reușit victorii scontate cu mențiunea faptului că în 2 jocuri, la Ion Creangă și Bicaz oaspeții au reușit să puncteze fiecare de 2 ori.
Pentru Victoria Tarcău (foto articol) echipa pregătită de Cristian Luca, în partida cu ultima clasată AS Siretul Doljești au punctat Valentin Bîrsanu, Iacob David (2), iar cel de-al 4-a gol a fost un autogol, socrul pauzei fiind de 2-0.