duminică, 21 octombrie 2018

Liga a 5-a, Seria B | Gazdele s-au impus pe linie în toate jocurile | Voința Bozieni confirmă statutul de formație redutabilă pe teren propriu, ACS Unirea Tămășeni fără replică pe terenul liderului Voința Valea Ursului

ACS Unirea Tămășeni
Stejarul Stănița a obținut o victorie la limită în fața lanternei AS WST Oniceni, oaspeții rămân cu doar 3 puncte în clasament, puncte cucerite la masa verde în deplasarea de pe Arsenal Arena din Văleni.
Siretul Doljești s-a impus în fața Moldovei II Cordun cu 2-0, rezultat stabilit încă din prima repriză. Siretul se menține pe treapta a 2-a a clasamentului la doar 1 punct în spatele liderului.
Voința Valea Ursului a câștigat la scor în fața lui ACS Unirea Tămășeni, oaspeții au dat o replică mult sub așteptări, soarta învingătoarei fiind decisă încă de la pauză (4-0).
În cel mai echilibrat joc al rundei cu numărul 6, Voința Bozieni a trecut cu 3-2 (1-1) de Arsenal Văleni și și-a consolidat locul 3 în această serie.