duminică, 24 martie 2019

Liga a 4-a Neamț | Final de drum pentru Pângărați? AS Energia nu s-a prezentat la Tg.Neamț pentru meciul cu FC Ozana, a ajuns la a 2-a NEPREZENTARE și RISCĂ conform Regulamentului EXCLUDEREA din L4! Victorii așteptate pentru CS Bradu Borca și Speranța Răucești în fața Victoriei Horia, respectiv Moldova Cordun

Energia Pângărați
AS Energia Pângărați nu s-a prezentat astăzi 24 martie, orele 11:00 la Tg.Neamț pentru partida cu FC Ozana (vezi foto și video - FC Ozana Tg.Neamț - facebook) și va pierde cel mai probabil partida cu 0-3 la masa verde.
AS Energia Pângărați este la a 2-a neprezentare în acest sezon competițional (prima în data de 4 noiembrie 2018) într-o partidă ce ar fi trebuit să aibă loc la Cordun pe terenul celor de la Moldova și cel mai probabil va fi EXCLUSĂ din campionatul L4 Neamț, competiție care va rîmâne în doar 5 competitoare!
La Răucești, Speranța din localitate a dispus cu 3-1 (1-0) de Moldova Cordun, golurile amfitrionilor fiind semnate de Marius Cucoș și Sergiu Matei (2) - foto Fotbal Club Speranța Răucești - facebook.
La Mădei, CS Bradu Borca a avut probleme cu Victoria Horia doar în prima repriză atunci când la pauză se înregistra un avantaj minim, de 1-0 pentru gazde, gol reușit de veteranul Marius Onofraș.
În repriza a 2-a, gazdele (sub atenta supraveghere și a tehnicianului Flavius Stoican - foto Mircea Ilisanu-Facebook),
au apăsat pe accelerator și profitând și de lotul restrâns al Horiei dar și de valoarea superioară a propriului lot de jucătoriau punctat printre alții Onofraș din nou, Chirilă și Gorea, respectiv Chiriță pentru Victoria.