duminică, 7 aprilie 2019

Fotbal liga a 5-a Neamț, Seria B | Stejarul Stănița PERFORMERA rundei a 8-a, victorie la Doljești cu Siretul! Voința Valea Ursului, AS WST Oniceni șI Voința Bozieni victorii la scoruri mari pe teren propriu

Stejarul Stănița
Cosmin Buhlea de 2 ori și Nicu Todireanu au punctat pentru victoria Stejarului Stănița la Doljești.
AS WST Oniceni obține prima victorie pe terenul de joc și ce victorie! 10-3 (7-2) în fața lui ACS Unirea Tămășeni, reăzbunând eșecul 1-3 din debutul sezonului de toamnă.
Voința Valea Ursului a câștigat la un scor neverosimil derby-ul cu Arsenal Văleni. După o primă repriză mai echilibarată scor 1-0, gazdele s-au dezlănțuit după pauză urcând scorul la proporții nebănuite nici d egazdel la startul jocului.
Voința Bozieni și-a confirmat și ea statutul de mare favorită în confruntarea cu Moldova II Cordun scorul de 4-0 (2-0) fiind normal după aspectul general al jocului.