duminică, 7 aprilie 2019

Fotbal Liga 5-a Neamț, Seria A | Bravo Bodești și Vulturul Costișa REMIZĂ în derby, continuă duelul la distanță pentru locul I. Zorile Urecheni și Voința Dochia victorii clare în deplasare, Ozana TImișești și Viitorul Podoleni succese categorice acasă

ASF Girov
Cel mai așteptat joc al rundei a 11-a, a avut loc la Bodești, acolo unde gazdele de la Bravo au întâlnit a 2-a clasată, Vulturul Costișa - formație ce remizase surprinzător în propiriul fief în runda precedentă cu Viitorul Podoleni. Ionuț Cozma min 11 și Nuțu min 32 au punctat în prima repriză, scorul a rămas nemodificat până la final, așa că Bodeștiul rămâne în continuare pe primul loc cu un avans de 2 puncte în fața "VULTURILOR" din Costișa.
La Timișești, Ozana a făcut instrucție cu A.S.Grumăzești: au punctat Gabi Surdu, Ștefan Pelin (2), Dănuț Gurzun (2), Cătălin Pelin, Constantin Bălțătescu și Alex Florea pentru gazde care aveau un avantaj liniștitor încă de la pauză: 4-0.
Voința Dochia a răzbunat înfrângerea de pe teren propriu cu Bravo Bodești (1-2) din runda trecută printr-un succes categoric la Brusturi, 5-1 (1-1) cu Flacăra.
Zorile Urecheni a confirmat "investițiile" în lot din această primăvară, a câștigat la Țibucani cu Stejarul la 3 goluri diferență după ce la pauză scorul era egal 0-0,
Viitorul Podoleni confirmă startul bun din acest retur. După remiza cugoluri din runda precedentă, 3-3 la Costișa, a marcat tot de 3 ori acasă cu ASF Girov, reușind și performanța de a nu primi gol.