duminică, 21 aprilie 2019

Liga a 4-a Neamț | AS Bradu Borca se DESPRINDE în fruntea clasamentului după succesul categoric în fața Ozanei Tg.Neamț. Victoria Horia CÂȘTIGĂ lupta cu Moldova Cordun pentru ultimul loc de play-off. Speranța Răucești a făcut INSTRUCȚIE cu Energia Pângărați

Moldova Cordun
Etapa 16-a programată duminică 21 aprilie de la orele 11:00 a clarificat în mare măsură singura necunoscută care mai menținea un pol de interes în sezonul regular.
Prin victoria repurtată în meci direct cu contracandidata la ultimul loc ce asigură prezența în play-off la finalul sezonului regular, Victoria Horia are acum un avans de 9 puncte cu 4 etape înainte de finalul primei părți a campionatului. Apostol, Braiș și Tulbure au semnat golurile învingătorilor după o primă repriză echilibrată încheiată nedecis 1-1.
În cel mai așteptat joc al etapei, cel de la Mădei, AS Bradu Borca a câștigat categoric confruntarea cu FC Ozana Tg.Neamț și are acum un avans important de 9 puncte față de formația de sub Cetate (Ozana are și un joc în minus:restanța cu Energia Pângărați). Crengăniș (2, 26) și Moisi (32) au dus scorul la 3-0 încă din prima repriză, Onofraș (90+1) a stabilit scorul final cu o frumoasă lovitură de cap. (video).
La Răucești, Speranța a defilat în fața Energiei Pângărați - o formație care din păcate pentru nivelul competiției face doar un simplu act de prezență în această stagiune nereușind să acumuleze nici măcar un punct în clasament.
Au înscris: Vlad Avram, Cosmin Șerban, Gabriel Boghian (2), Sergiu Matei (2), Adrian Hurdubei (2), Marius Cucoș (2) și Adelin Petrescu pentru formația din Răucești, scorul pauzei fiind 6-0.

-24

Fotbal juvenil - Cupa României| Echipele de juniori și-au aflat adversarii din ”cupe”

Echipele de juniori și-au aflat adversarii din ”cupe” Echipele de juniori ale ACSM Ceahlăul Piatra Neamț urmează a participa în acest sezo...