duminică, 7 aprilie 2019

Liga a 4-a Neamț | AS Bradu Borca și CS Speranța Răucești REMIZĂ în derby la Mădei. FC Ozana Tg.Neamț NU PROFITĂ, remiză sub Cetate cu IMPREVIZIBILA Victoria Horia! | Moldova Cordun victorie conturată în mitanul secund la Pângărați

Moldova Cordun
AS Bradu Borca și CS Speranța Răucești au remizat la doi în derby-ul rundei a 14-a desfășurat la Mădei. Gazdele au avut 2-0 la un moment dat în debutul reprizei a 2-a, goluri semnate de Crengăniș și Onofraș din penalty, însă Speranța a avut puterea să revină și să restabilească egalitatea prin golurile reușite de Hurdubei și Sergiu Matei.
La Tg.Neamț, FC Ozana Tg.Neamț nu a reușit să profite de remiza primelor două clasate și a risipit 2 puncte mari acasă, după o remiza albă, 0-0 cu imprevizibila Victoria Horia, formație ce cedase greu, 0-1 în runda precedentă pe teren propriu cu Speranța Răucești.
La Pângărați, Moldova Cordun nu a lăsat loc de surprize. Victorie cu 4-1 în fața Energiei, însă după un surprinzător 0-0 la pauză.
În clasament, FC Ozana rămâne a 3-a, cu un joc mai puțin disputat (restanța cu Pângărațiul este pe 8 mai), în timp ce Moldova Cordun s-a apropiat la 3 lungimi de Victoria Horia - formație ce ocupă ultimul loc de play-off.