luni, 22 aprilie 2019

Liga a 5-a, Seria B | Arsenal Văleni a REMIZAT la Oniceni. Pe celelalte stadioane gazdele și-au tăiat partea leului obținând numai victorii. Voința Valea Ursului s-a distanțat aproape decisiv în fruntea seriei romașcane

Siretul Doljești
Alex. Marian a punctat pentru Arsenal în deplasarea de la Oniceni, oaspeții de la Văleni reușind să recupereze 1 punct din cele 3 pierdute la masa verde în tur la meciul de pe teren propriu cu AS WST în urma unei contestații legate de dimensiunile porților.
ACS Unirea Tămășeni a reușit prima victorie în 2019 în fața Moldovei II Cordun după ce în primele 2 etape din această primăvară suferise corecții severe în deplasările de la Oniceni (3-10) și Văleni (0-8).
Voința Bozieni s-a impus destul de greu în fața Siretului Doljești și a urcat până pe locul 2 profitând și de eșecul la scor a Stejarului Stănița pe terenul liderului Voința Valea Ursului.
Victoria Voinței Bozieni s-a conturat în repriza a 2-a, la pauză oaspeții de la Siretul intraseră la cabine cu un avantaj minim de 2-1.
În această serie romașcană în afară de Voința Valea Ursului care s-a detașat în fruntea clasamentului, pentru ocuparea poziției a 2-a care asigură prezența în play-off se luptă momentan 4 formații despărțite în ierarhie de doar 3 puncte: Voința Bozieni - 17, Stejarul Stănița-16, Arsenal Văleni -15, ACS Unirea Tămășeni - 14.