luni, 29 aprilie 2019

Liga a 5-a, Seria B | Runda a 11-a în seria romașcană a fost a OASPEȚILOR ! Voința Valea Ursului și-a asigura prezența în play-off .4 formații în 2 puncte luptă pentru cel de-al doilea loc care ASIGURĂ calificarea în play-off

Arsenal Văleni
Arsenal Văleni prin victoria categorică obținută în deplasarea de la Pildești în fața tinerei formații Moldova II Cordun a făcut un salt de 2 locuri în clasament profitând și de înfrângerile de pe teren propriu înregistrate de Voința Bozieni 1-3 (1-2) în fața lui AS WST Oniceni - o formație mult schimbată în bine în 2019 și Stejarul Stănița 0-1 (0-1) cu ACS Tămășeni.
Golurile formației pregătite de Cristian Cocea - antrenorul jucător al formației Arsenal Văleni au fost semnate de Dragoș Moroșanu (2), Sergiu Gugoașă (2), Florin Aniculaesei și portarul Mișu Bordianu (din penalty - video).
Liderul autoritar al acestei serii, Voința Valea Ursului s-a impus categoric în deplasarea de la Doljești cu Siretul 5-1 (2-0) și este deja calificată matematic pentru play-off.