luni, 29 aprilie 2019

Liga a 5-a, Seria A | Liderul Bravo Bodești doar REMIZĂ la Urecheni, Vulturul Costișa, Voința Dochia și Viitorul Podoleni și-au valorificat avantajul terenului propriu. Ozana TImișești CÂȘTIGĂ clar în deplasarea de la Girov

A.S.Grumăzești
Echipa Ozana Timișești continuă forma bună din acest retur de campionat, obține singura victorie din deplasare în această etapă a 14-a, la Girov. Au punctat Anghel, Vârlan, Surdu și Ursariu pentru cea de-a 5 victorie consecutivă în campionat pentru Ozana - formație ce își securizează deocamdată locul 3 în clasament.
Voința Dochia obține în sfârșit prima victorie pe teren propriu în 2019 în fața lui A.S. Grumăzești 2-0 (1-0) și a crescut ecartul la 3 puncte față de formația de pe locul 5, Zorile Urecheni care a remizat 1-1 (1-0) pe teren propriu cu liderul Bravo Bodești.
Vulturul Costișa a câștigat toate punctele în confruntarea de acasă cu Stejarul Țibucani într-o partidă în care s-a marcat de 6 ori, în ambele porți.
Formația pregătită de Florin Axinia - Viitorul Podoleni obține o nouă victorie pe teren propriu, de această dată 3-1 (1-1) cu Flacăra Brusturi și o egalează astfel la puncte -14, pe formația de pe locul 7, diferența față de Flacăra fiind dată acum doar de golaveraj.