luni, 1 aprilie 2019

Liga a 5-a, Seria A | Bravo Bodești câștigă la Dochia și revine pe primul loc profitând și de pasul greșit al Vulturului Costișa doar egal cu Viitorul Podoleni. Rezultatele complete ale etapei a X-a și clasamentul

Ozana Timișești
Cel mai neașteptat rezultat a fost fără îndoială remiza (3-3) de la Costișa, acolo unde Viitorul Podoleni a condus și cu 1-0 la pauză!
Zorile Urecheni - o formație mult schimbată în bine față de toamna trecută, cu 3 achiziții de la formații de L4 (Ciprian Brighiu și Ioan Știrbets - ex.Speranța Răucești + Bogdan Straton -ex Ozana Tg.Neamț a depășit-o pe ASF Girov cu 4-2 (3-1) într-o partidă în care s-a aflat tot timpul la cârma jocului, conducând cu 3-0 și 4-1.
A.S.Grumăzești a reușit cel de-al 2-lea punct stagional în compania Flacărei Brusturi, după ce a condus chiar cu 1-0 la pauză, iar Ozana Timișești a plecat cu toate punctele de la Țibucani, victoria cu 4-0 fiind conturată în mitanul secund, după ce la pauză avantajul era unul minim: 1-0.
Bravo Bodești a depășit în deplasare, la Dochia, pe cea de-a 3-a clasată Voința, după ce a fost la conducere și după prima repriză: 2-1 (1-0) - foto Gelu Crăcană: goluri semnate de Ștefan Luca (29), Alex.Murariu (68) și Ionuț Nuțu (71) și a preluat fotoliul de lider de la Vulturul Costișa.