luni, 6 mai 2019

Fotbal liga 5-a, Seria A | Oaspeții s-au impus pe TOATE arenele unde s-a jucat! Caz SPECIAL la Timișești: Viitorul Podoleni a venit în 9 jucători, la pauză 3 dintre ei nu au mai putut continua - scorul pauzei - 3-0 probabil va fi și cel stabilit de COMISII, însă la masa verde!

* meci întrerupt la pauză, la scorul de 3-0 pentru Ozana
Primele 2 clasate s-au impus la scor în deplasările de la Brusturi și Grumăzești, semn că Bravo Bodești și Vulturul Costișa - formații deja calificate pentru play-off tratează cu seriozitate competiția L5 până la finalul sezonului regular.
Zorile Urecheni, o formație mult schimbată în bine în 2019, câștigă și la Dochia în fața Voinței, netezind drumul spre locul 3 - Ozanei Timișești - formație ce se va impune cel mai probabil cu 3-0 la masa verde în urma jocului de DOAR o repriză cu Viitorul Podoleni, formație ce a REZISTAT la Timișești în 9 jucători până la pauză!
ASF Girov a reușit prima victorie din 2019, la Țibucani, în fața Stejarului, după ce a fost condusă la pauză cu 2-1! Vlad Cojoc, Alex Asavei, Dorian Iacob și Andrei Apopei au punctat pentru ASF Girov care se situează însă pe penultima poziție în clasamentul seriei A la doar 1 punct în spatele Flacărei Brusturi.