luni, 6 mai 2019

Fotbal liga a 4-a Neamț | CS Speranța Răucești și FC Ozana Tg.Neamț s-au impus la scor în fața Victoriei Horia și Moldova Cordun. AS Bradu Borca scor de MAIDAN cu AS Energia Pângărați

Victoria Horia
Etapa a 18-a a fost cu siguranță etapa gazdelor care au reușit victorii concludente în toate cele 3 jocuri. În cel mai ofertant joc al rundei, la Răucești, CS Speranța a depășit cu 5-1 (4-0) pe Victoria Horia după o primă repriză excelentă în care s-a și produs desprinderea gazdelor. Au punctat Hurdubei (3), Bordeanu și Matei respectiv Găucan pentru oaspeți.
Sub Cetate, la Tg.Neamț, FC Ozana a făcut instrucție cu Moldova Cordun într-o partidă în care Patrichi (3), Crețu (3), R.Miron, Ciubotaru și Dumitru și-au trecut numele pe lista marcatorilor.
La Mădei, AS Bradu Borca de demolat-o pe Energia Pângărați - o grupare care credem că și acum regretă faptul că a acceptat invitația AJF-ului Neamț de a evolua în L4. Scorul pauzei a fost de 9-0, printre marcatori regăsindu-se Crengăniș, Bidan, Chirilă, Tapan și Gorea
În etapa viitoare, cea de-a 19-a, capul de afiș se anunță a fi jocul de la Răucești, acolo unde CS Speranța o înfruntă pe AS Bradu Borca.
La Horia se va deplasa FC Ozana Tg.Neamț în timp ce la Cordun se vor înfrunta ultimele 2 clasate.