luni, 13 mai 2019

Liga a 4-a, Neamț | EGAL în derby-ul primelor clasate dintre CS Speranța Răucești și AS Bradu Borca. FC Ozana Tg.Neamț CÂȘTIGĂ la Horia și le suflă în ceafă primelor clasate. Moldova Cordun victorie la scor de tenis cu Energia Pângărați

Energia Pângărați
CS Speranța și AS Bradu Borca au remizat 2-2 la Răucești în cel mai atractiv joc al rundei a 19-a.
Boghian și Hurdubei au înscris pentru Speranța, respectiv Gavril și Onofraș pentru gruparea din Borca.

La Horia, FC Ozana Tg.Neamț cu o evoluție mai convingătoare în repriza a 2-a s-a impus cu 2-0 în fața gazdelor de la Victoria ( goluri semnate de Patrichi și Apreutesei).
La Cordun, Moldova nu putea scăpa din mână victoria în fața Energiei Pângărați - formație fără punct în clasament. Victoria gazdelor a fost conturată încă din prima repriză când scorul arăta un liniștitor 4-0.
În ultima etapă a sezonului regular, duminică 19 mai, de la orele 11:00, avem programate jocurile: AS Bradu Borca - Moldova Cordun, Energia Pângărați - Victoria Horia și FC Ozana Tg.Neamț - CS Speranța Răucești.

** echipă penalizată cu - 3 puncte de AJF Neamț

Fotbal juniori republicani - Cupa României - faza I | Victorii în Cupa Național pentru ACSM Ceahlăul

Victorii în Cupa Național Echipele de juniori mari ale ACSM Ceahlăul Piatra Neamț s-au calificat astăzi în turul doi al Cupei Național, atât...