joi, 9 mai 2019

Liga a 4-a Neamț | FC Ozana Tg.Neamț victorie în restanța cu Energia Pângărați într-o partidă care s-a întrerupt după un sfert de oră la scorul de 5-0. Clasamentul actualizat

Restanța din etapa a 12-a dintre FC Ozana Tg.Neamț și Energia Pângărați disputată la Tg Neamț, miercuri de la orele 18:00, s-a încheiat după primul sfert de oră atunci când oaspeții au rămas în doar 6 jucători se precizează pe site-ul AJF Neamț la scorul de 5-0
Din păcate aceasta întâmplare de la Tg.Neamț tinde să devină o practică comună în campionatele ligilor a 4-a și a 5-a din Neamț.
Ultimul caz s-a întâmplat nu mai departe de săptămâna trecută, în liga a 5-a, Seria I într-o partidă ce a contat pentru etapa a 15-a. Viitorul Podoleni nu a mai putut continua jocul după pauză, meciul fiind întrerupt la scorul de 3-0 pentru Ozana Timișești.
Se pare că la acest tip de "evenimente" tind să apeleze formațiile care vor să evite o înfrângere la scor și un lucru foarte important scapă și de amenda pe care ar fi luat-o dacă nu s-ar fi prezentat pur și simplu.