joi, 9 mai 2019

Liga a 5-a, Seria A | Voința Dochia revine după pauză în deplasarea de la Costișa și produce surpriza etapei intermediare! Bravo Bodești câștigă derby-ul cu Ozana TImișești. Zorile Urecheni, Viitorul Podoleni și ASF GIrov au câștigat și ele acasă

Voința Dochia
AJF Neamţ a omologat cu scorul de 3-0 meciul Stejarul Țibucani-ASF Girov (încheiat pe teren cu scorul de 2-4), “deoarece echipe oaspete a folosit un jucător în stare de suspendare” și din această cauză ASF Girov a căzut pe locul 9 deși a câștigat la limită cu 1-0 întermediara de pe teren propriu cu ultima clasată AS Grumăzești.
Surpriza etapei a 16-a s-a produs la Costișa. După 1-0 la puază pentru gazde, Voința Dochia a întors scorul după pauză și și-a apropiat victoria relansând lupta pentru locul 3 în această serie,
Bravo Bodești a reușit o victorie scurtă în fața Ozanei Timișești, unicul gol fiind reușit de Bobi Mahu.
Zorile Urecheni și Viitorul Podoleni au obținut victorii lejere pe teren propriu în fața Flacărei Brusturi respectiv Stejarul Țibucani cu mențiunea faptului că la Podoleni, gazdele au reușit desprinderea după pauză.