duminică, 19 mai 2019

Liga a 4-a, Neamț | Ozana și Speranța EGAL cu NERVI într-un derby în care cel mai CONTESTAT a fost antrenorul ZAVATE, acuzat de TRĂDARE de fanii Speranței! Borca PROFITĂ și o egalează pe Speranța în clasament. Victoria Horia poate face CĂRȚILE în play-off!

CS Speranța Răucești
La Tg.Neamț, în ultima etapă a sezonului regular, Ozana și Speranța au încheiat nedecis 0-0 într-o partidă cu mulți nervi și fotbal puțin. Speranța a jucat mai bine în prima repriză, putea primi o lovitură de la 11metri în urma unui presupus henț în careu, a avut un gol anulat pe finalul primei reprize ca urmare a unei semnalizări corecte zicem noi de la margine pentru un ofsaid.

În repriza a 2-a, gazdele au intrat mai decise, au exercitat o presiune constantă la poarta apărată foarte bine de portarul - antrenor Gabriel Coșa, însă ocaziile cu adevărat periculoase au fost foarte puține, imprecizia la finalizare a băieților antrenați acum de duoul Zavate-Dascălescu aducând de multe ori la exasperare fanii gazdelor.
S-a terminat până la urmă egal, un rezultat de care a profitat AS Bradu Borca care a trecut la scor de Moldova Cordun însă după o primă repriză încheiată la egalitate, 1-1.
Victoria Horia s-a impus conform așteptărilor la scor la Pângărați pe terenul unei formații care încheie sezonul fără să acumuleze niciun punct în clasament după 20 de etape.
Legat de clasament, vom prezenta clasamentul de pe site-ul AJF Neamț, cu mențiunea că pentru play-off, punctele se vor înjumătăți, iar programul turneului play-off va fi pus la dispoziție imediat ce va fi publicat pe site-ul forului conducător de specialitate din județul Neamț.
Toate formațiile calificate în play-off vor beneficia de rotunjire în plus: Borca și Răuceștiul vor porni cu 22 de puncte, Ozana Tg.Neamț cu 21 de puncte iar Victoria Horia cu 14 puncte.