miercuri, 22 mai 2019

Liga a 4-a, Neamț | Prima etapă din play-off, prima schimbare de lider: Borca bate Ozana, Speranța Răucești remiză înternă cu Victoria Horia

FC Ozana Tg.Neamț
La Mădei, în derby-ul primei etape din play-off, gazdele de la AS Bradu Borca au trecut la limită de FC Ozana Tg.Neamț prin reușita lui Răzvan Gorea din min.85.
Oaspeții, pregătiți din etapa trecută de Daniel Zavate, au ratat o lovitură de la 11m în minutul 88.
La Răucești, în celălalt joc al etapei, Victoria Horia a produs o semi-surpriză, remizând pe terenul Speranței.
A fost 0-0 la pauză, egalitate s-a consemnat și la final, însă 1-1. Hurdubei a marcat pentru Speranța, respectiv Braiș pentru Victoria, cu mențiunea faptului că Răuceștiul a ratat o lovitură de pedeapsă prin Fortună.

15

Fotbal juniori republicani - Cupa României - faza I | Victorii în Cupa Național pentru ACSM Ceahlăul

Victorii în Cupa Național Echipele de juniori mari ale ACSM Ceahlăul Piatra Neamț s-au calificat astăzi în turul doi al Cupei Național, atât...