vineri, 28 mai 2021

Fotbal juniori A, U-19 | Calificare în sferturi pentru juniorii pietreni pregătiți de antrenorul Vali Avădanei în deplasarea de la Iași. Alin Gîrniață a punctat decisiv în min.85

CSM Ceahlăul Piatra Neamț s-a calificat în faza sferturilor de finală ale Campionatului Național de Juniori A (U19), după meciul disputat astăzi la Iași în compania echipei similare a ACSM Politehnica din localitate.
Scorul final al duelului a fost 0-1 (0-0), golul echipei noastre fiind marcat de Alin Gîrniață, în minutul 85.

Tehnicianul pietrenilor Vali Avădanei a început partida de la Iași în următoarea formulă:  (1-4-2-3-1)
Mereuță - Moroșanu (cpt), Oprea, Ghenici, Crap - Gîrniață, Cojoc - Anton, Matei, Istrati - Cătău
Au mai intrat : Livezeanu, Ștefănescu și Pitaru.
CSM Ceahlăul Piatra Neamț va disputa următorul meci în competiție, în sferturile de finală ale întrecerii, pe 3 iunie 2021 cel mai probabil în compania uneia din formațiile ACS Colțea 1920 Brașov sau SCM Gloria Buzău. Vom aflat adversarul și locul de desfășurare al partidei în urma împerecherilor făcute de Federația Română de Fotbal.