sâmbătă, 12 noiembrie 2022

Fotbal liga a 3-a, seria I | ACS Foresta Suceava TRECE și de Dante, păstrează avansul de 7 puncte față de CSM Bacău, victorioasă la scor în dauna Șomuzului. Cristian Pustai a DEBUTAT cu dreptul la ACSM Ceahlăul, Rădăuți victorie de control cu junii Ciucului iar Miroslava a câștigat clar cu Rapid Brodoc. Rezultatele complete, marcatorii și clasamentul

AS FC Rapid Brodoc

Pe Areni, ACS Foresta Suceava a trecut la limită de CS Dante Botoșani, o altă grupare cu aspirații la locurile de play-off. Singurul gol al meciului ia aparținut lui Chinwedu Samson (13).
Victorie așteptată și pentru CSM Bucovina Rădăuți pe teren propriu în fața junilor de la Miercurea Ciuc. Ambele goluri au fost marcate în repriza a 2-a în minutele 60 și 79 și au aparținut jucătorilor Alexandru Aftanache și Adrian Stroe.
Cristian Pustai a debutat cu dreptul pe banca nemțenilor, victorie 4-1 în daun Viitorului Darabani. Oaspeții au punctat primii prin Adrian Ghiorghiciuc (14), însă galben-negri au răsturnat scorul până la pauză prin reușitele lui Iulian Dohotariu (autogol 42) și Răzvan Pîntea (45). În repriza a 2-a, Patrick Petre cu o dublă (51, 67) a dus scorul la proporțiile normale în raport cu ce s-a jucat la teren.
CSM Bacău a făcut o primă repriză perfectă astăzi, a marcat de 3 ori prin dubla lui Alexandru Corban și Edi Săvoaia, profitând și de faptul că Șomuz a rămas în 10 încă din prima repriză.
În sfârșit pe Uricani, CS Știința Miroslava a trecut lejer de AS FC Rapid Brodoc cu 3-o, goluri semnate de Corobuță în prima repriză (6), respectiv Franck Tchassem și Costin în mitanul secund, victorie în urma căreia a urcat pe locul 6 în clasament.