duminică, 27 noiembrie 2022

Fotbal liga a 4-a, Neamț | Liderul Victoria Horia a PIERDUT la Timișești cu Ozana, Speranța Răucești a făcut scorul etapei cu Siretul Doljești. CSM Roman, Voința Dochia și Viitorul Podoleni victorioase în deplasare. Remize la Trifești, Mădei și Tămășeni.Rezultatele etapei a 14-a și clasamentul

AS Grumăzești

Ozana Timișești a reușit să învingă liderul AS Victoria Horia cu scorul de 3-2, golul victoriei gazdelor  fiind reușit de Isache în minutul 90.
Liderul a condus cu 1-0 și 2-1, însă gazdele au egalat de fiecare dată până la pauză prin Ichim și Măriuța, așa că la jumătatea jocului se înregistra un scor de egalitate, 2-2.
Speranța Răucești a reușit pe teren propriu scorul etapei cu ultima clasată AS
Siretul Doljești, un 12-0 (6-0) în care marcatorii au fost: Bordei (5), Petrescu (3), Vavrița (2), Smău și Lupașcu.
Victorii în deplasare au  dobândit în această rundă CSM Roman la Poiana Teiului, Viitorul Podoleni la Biruința Gherăești și Voința Dochia la Girov, în timp ce jocurile Unirea Trifești - Vulturul Costișa 1-1 (golul gazdelor marcat de Costi Vatamanu),  AS Viitorul Borca - AS Voința Ion Creangă 2-2 și ACS Unirea Tămășeni - AS Grumăzești 1-1 s-au încheiat remize.