duminică, 6 noiembrie 2022

Liga a 4-a, Neamț | Victoria Horia, Speranța Răucești și Unirea Trifești victorioase în deplasările de la Roman, Girov și Dochia. Ozana Timișești a remizat la Podoleni, iar în celelalte jocuri gazdele au câștigat pe linie. Rezultatele etapei a 11-a și clasamentul

AS Viitorul Borca

Singurul rezultat de egalitate din această etapă cu numărul 11 l-am îregistrat la Podoleni, acolo unde Ozana Timișești a reușit un rezultat de egalitate, 2-2 asta după ce gazdele de la Viitorul au intrat la pauză cu un avantaj minim, 1-0.
Isache și Ichim au marcat golurile Ozanei în timp ce golul egalizator al Viitorului Podoleni a venit cu 5 minute înainte de final.
Liderul AS Victoria Horia a câștigat clar jocul din deplasare de la CSM Roman, scorul de 4-0 (3-0) demonstrând încă odată că cei de la Horia alcătuiesc în acest sezon o formație puternică, capabilă să câștige titlul de campioană județeană.
O victorie externă a reușit și CS Speranța Răucești la ASF Girov, cu scorul de 3-0 (2-0) golurile fiind reușite de Bordei (2) și Avram.
A 3-a victorie externă a acestei etape a fost obținută de AS Unirea Trifești la Dochia cu lanterna Voința (video), goluri Ioan Harbuzaru (2) și Costi Vatamanu.

Victorii frumoase pe teren propriu au reușit ACS Unirea Tămășeni, 6-0 (2-0) cu AS Viitorul Borca, Vulturul Costișa (foto 2), 6-1 (3-1) cu AS Siretul Doljești, AS Voința Ion Creangă 5-0 (1-0) cu AS Teiul Poiana Teiului și AS Grumăzești 3-0 (3-0) cu CS Biruința Gherăești.