miercuri, 14 august 2024

Fotbal Cupa României - turul III | Calificare ITALIANĂ pentru Ceahlăul în play-off-ul competiției. Eurogolul lui Patrick Petre din min.16 a făcut diferența! Rezultatele complete ale jocurilor de miercuri

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț a trecut cu emoții de FC Bacău în turul III al Cupei României într-o partidă jucată pe sinteticul de la Ruși-Ciutea.
Cu Kamil Wiktorski utilizat în premieră în prima repriză făcând pereche cu Asibey și cu underul botoșănean Narcis Ilaș în locul lui Cristian Gyulai în primul 11, nemțenii au deschis repede scorul prin Patrick Petre (16) la capătul uneiu acțiuni personale finalizate cu un șut la vinclul porții apărate de Lucian Anton.
Repriza a 2-a a fost cu formația de L3 la conducere, însă nemțenii au jucat la rezultat și cu toate că în repriza a 2-a a reintrat în apărare Eugenio Bracelli alături de Asibey, greșelile din apărare nu au mai apărut ca în primele 2 jocuri de campionat.
CSM Ceahlăul:
Brănescu - Țuțu, Wiktorski (46 Bracelli), Asibey, Folha - Gbizie, Ilaș (71 Gyulai), Batantu (46 Lima), Onișa (68 Barb) - Patrick Petre, Carl Davordzie (77 Robert Ciobanu)
Rezerve neutilizate: Anastase - Marie-Sainte, R.Neag, G.Crețu
Antrenor: Marco Veronese
CSM Bacău:
Anton - Horciu, Ganea, Cimbru, Coajă - Albu, Burlacu, Ursu, Cirstean, Aftanache, Pavel
Rezerve: Chisăreanu - Agapi, Chirilă, Oasenegre, Buțerchi, C.Popescu, Sava, Ciumașu, Ribiță

Postare prezentată

Fotbal liga a 2-a | ACSM Ceahlăul merge sub Turnul Chindiei pentru a recupera din punctele pierdute acasă cu Slatina și Metaloglobus. Marco Veronese nu poate conta pe Albel Folha și Jakov Katușa încă rerefăcuți

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț a plecat aștăzi spre Târgoviște pentru partida de mâine de la orele 16:00 cu formația dâmbovițeană AFC Chindia,...