luni, 7 octombrie 2024

Fotbal liga a 4-a, Neamț | AS Unirea Trifești se impune pe final cu AS Victoria Tarcău și se menține în fotoliul de lider. Victorii în deplasare pentru Podoleni și Ion Creangă. Grumăzești a încurcat Răucești la Tg.Neamț. CSM Roman scorul rundei în epilogul etapei. Rezultatele complete ale etapei a 6-a și clasamentul

ASF Girov

AS Unirea Trifești a avut parte de un joc dificil pe teren propriu contra celor de la AS Viitorul Tarcău, formație care a fost aproape de o remiză pe terenul liderului.
Unirea a deschis scorul prin Marius Tulbure în prima repriză, oaspeții de la Victoria Tarcău au restabilit egalitatea prin Alexander Tănasă, iar liderul și-a asigurat toate cele 3 puncte în prelungiri prin reușita semnată de Viorel Tudor din foarfecă,
La Tg.Neamț, pe stadionul Cetatea, CS Speranța Răucești a remizat cu AS Grumăzești și pierde astfel 2 puncte importante care vor conta cu siguranță în economia campionatului. Pentru speranța a punctat veteranul Patrichi, în timp ce golul oaspeților a aparținut lui Daniel N.
AS Viitorul Podoleni și AS Voința Ion Creangă au reușit victorii previzibile în deplasare, ACS Spartanii Săbăoani și AS Siretul Doljești fiind grupări d epartea a 2-a a clasamentului în acest sezon.
Cu o formație foarte tânără pentru acest sezonj FC Pietricica a cedat clar la Pângărați cu 0-3 pe terenul Borussiei, formație aflată la prima victorie din acest sezon.
În ultimul joc al etapei a 6-a, disputat la Roman de la 14:30, gazdele de la CSM au trecut la scor de tenis de ASF Girov, au punctaj maxim din 5 jocuri și sunt pe locul 2 în clasament în spatele liderului surpriză AS Unirea Trifești.