sâmbătă, 12 octombrie 2024

Handbal feminin div.A, seria B | CSM Roman victoriasă la scor pe terenul ultimei clasate CSM Bacău. HCF Piatra Neamț a pierdut drastic pe terenul liderului CSM Galați. Rezultatele complete ale etapei a 4-a și clasamentul actualizat

HCF Piatra Neamț

Liderul CSM Galați a trat meciul serios cu HCF Piatra Neamț și s-a impus la scor după o prestație foarte bună mai cu seamă în prima repriză când scorul arăta un 22-7 ce nu lăsa loc de speranțe pentru fetele lui Dan Valentin. Trebuie remarcat din tabăra gălățencelor printre principalele marcate pe Antonia Bondalici Mazilu (5) fosta jucătoare a HCF-ului din Piatra Neamț din urmă cu 2-3 sezoane.

CSM Roman a înregistrat la Bacău în fieful băcăoancelor de la CSM a treia victorie din campionat, o victorie la scor conturată încă din prima repriză când avantajul era deja unul liniștitor de +6. Repriza a 2-a a distanțat și mai mult în joc și pe tabelă pe elevele profesorilor Răzvan Caba și Alina Andrei care prin succesul categoric de la Bbacău se mențin pe locul 3 în serie.
În celelalte 3 jocuri ale rundei a 4-a, favoritele CSM Unirea Slobozia, CSU Știința București și CSU Neptun Constanța au obținut victorii facile în fața unor adversari modești.