luni, 4 martie 2019

Futsal liga a 2-a | United Galați a plecat cu toate punctele de la Piatra Neamț într-o partidă în care s-a marcat de 15 ori! | Rezultatele complete ale etapei a 13-a și clasamentul

*Pro Academy Fălticeni s-a restras din campionat
Regrete la finalul jocului din Polivalenta pietreană duminică seara din partea conducătorilor formației de futsal Ceahlăul Piatra Neamț.
Deși au întâlnit echipa secundă a Galațiului, o formație cu mulți jucători tineri deplasați la Piatra Neamț, nu a fost să fie nici de data aceasta victorie.
Jocul a fost în mare parte echilibrat în prima repriză, gălățenii reușind egalarea cu 10 secunde înainte de pauză. Repriza secundă a început într-o notă clară de dominare a gazdelor, care au ratat câteva bune oportunități de a înscrie. Oaspeții s-au organizat foarte bine în defensivă, iar după 5 minute de forcing nemțean, au reușit să marcheze pe contraatac de 4 ori la rând. În continuare meciul a fost unul pe contre, cu faze frumoase și goluri la ambele porți, dar încheiat din păcate cu un rezultat defavorabil pietrenilor. Urmează peste două săptămâni o deplasare grea la Remetea, în compania unei echipe care nu a reușit încă să ne învingă niciodată. " a declarat pe pagina de facebook a clubului managerul Cristi Vornicu.
Golurile pietrenilor au fost semnate de: Vlad Avram, Alex. Bordeanu (2), Robert Grigoriță și Alex Apostoae (2).

-60

Marţi, 5 martie, echipa de juniori Ceahlăul U19 va evolua în sferturile Cupei României împotriva Futsal Klub Odorehiu Secuiesc (ora 18.00). În celelalte trei jocuri se vor înfrunta Bukovina Vicov – Informatica Timişoara, West Deva – CSM Mureş şi KSE Secuiesc – United Galaţi. Toate partidele vor avea loc în sistem turneu, în aceeaşi zi, în sala Rakoczi din Odorheiu Secuiesc. Dacă vor reuşi să se califice, pietrenii vor întîlni în semifinală cîştigătoarea meciului West Deva – CSM Mureş.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Postare prezentată

Fotbal juniori republicani U-17 | ACSM Ceahlăul victorioasă la scor cu LPS Iași. LPS Piatra Neamț a cedat acasă cu LPS Suceava. Rezultatele complete ale etapei a 7-a și clasamentul actualizat

Etapa a 7-a (5-6 octombrie) LPS Roman 3-4 ACS Juniorul Suceava ACS Academia Didi Iași 0-6 ...