marți, 19 martie 2019

Liga a 4-a Neamț | Bradu Borca obține o REMIZĂ în extremis sub Cetate! Speranța Răucești - GALOP de sănătate la Pângărați. Moldova Cordun învinge Victoria Horia într-un joc NEBUN cu 7 goluri și începe să spere la ultimul loc din play-off | Rezultatele etapei a 11-a și clasamentul.

Victoria Horia
Duminică 17 martie, de la orele 11:00, s-a reluat L4 Neamț cu jocurile ce contează pentru etapa a 11-a. Vă reamintim că sezonul regular cuprinde 2 tururi și 2 retururi, un total de 20 de jocuri, la finalul cărora primele 4 clasate se vor califica pentru turneul play-off de patru. La finalul sezonului regular, punctele se înjumătățesc, iar cele 6 jocuri din play-off vor decide cine va fi campioana județului Neamț și desigur cine va participa la barajul de promovare în L3 cu campioana județului Suceava în dublă manșă, primul joc în Suceava, returul în Neamț.
Revenind la jocurile etapei a 11-a, capul de afiș a fost fără îndoială jocul de sub Cetate, acolo unde Ozana Tg.Neamț a fost foarte aproape de victorie în confruntarea cu liderul Bradu Borca.
Căpitanul Dragoș Patrichi a punctat pentru Ozana în min.43, Ilie Talpan a restabilit egalitatea pentru Bradu Borca în minutul 90.
De deznodământul jocului de la Tg.Neamț, a profitat Speranța Răucești - învingătoare fără drept de apel pe terenul ultimei clasate la Pângărați. Scorul de 10-2 (7-1) ne scutește de prea multe comentarii. Boghian, Cucoș (3), Furtună, Matei (3), Grigoraș și Ciocoiu au punctat pentru Speranța, formația pregătită de Daniel Zavate a urcat pe poziția a 2-a în clasament și se pregătește pentru jocul de acasă (duminică 24 martie cu Moldova Cordun), formație ce a reușit la rândul ei o victorie spectaculoasă cu 4-3 (2-1) în fața Victoriei Horia și începe să spere la locul 4 - ultimul ce asigură prezența în play-off, asta și datorită faptului că gruparea din Horia a pierdut 4 piese importante în pauza de iarnă.