duminică, 31 martie 2024

Fotbal liga a 4-a Neamț, Seria Vest | CS Speranța Răucești câștigă la Piatra Neamț în dauna Pietricicăi! Remiză la Mădei între Viitorul Borca și AS Grumăzești. Victoria Tarcău scor de tenis cu Viitorul Podoleni, Borussia Pângărați continuă seria bună, victorie cu Ozana Timișești, iar ASF Girov la primul succes stagional

CS Speranța Răucești

CS Speranța Răucești ține aproape de liderul CSM Ceahlăul II și prin victoria externă de pe sinteticul din Piatra Neamț încă mai speră la câștigărea seriei Vest. Golurile formației din Răucești au fost reușite de Vavriță, Avram, Bordeanu și Monoranu. în timp  ce pentru băieții lui Florin Axinia au marcat Rareș Răduc și Vali Rotaru.
AS Victoria Tarcău a prins din nou gustul victoriei, un succes  categoric cu 6-0 în fața celor de la AS Viitorul Podoleni. Golurile formației pregătite de Cristian Luca au parținut jucătorilor Butunoi, Topală, Bejan, Apreutesei  și Alex Păduraru (2).
AS Borussia Pângărați continuă seria bună din acest segment al competiției, câștigă acasă la scor cu AS Ozana Timișești după ce și la pauză avea avantaj minim, 1-0.
AS Grumăzești a remizat spectaculos în deplasarea de la Mădei cu AS Viitorul Borca după ce la pauză era condusă cu 2-1 și păstrează ecartul de 3 lungimi față de formația de pe Valea Muntelui între ele fiind FC Pietricica Site Bau, toate 3 păstrează șanse pentru obținerea locului 3, ultimul ce permite calificarea în play-off.
ASF Girov a produs surpriza  la Costișa și a repurtat primva victorie stagională din acest sezon, însă distanța de pluton este încă mare: 8 puncte față de AS Viitorul Podoleni, respectiv 9 puncte față de AS Vulturul Costișa.