sâmbătă, 20 aprilie 2024

Fotbal liga a 2-a, grupa A - play-out | CSM Reșița pleacă cu toate punctele din deplasarea de la Mioveni cu CFC Argeș! ACSM Ceahlăul la prima victorie din play-out, face scorul rundei cu CSM Alexandria. Unirea Dej victorioasă la București cu Metaloglobus, încă mai speră!

stă

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț a reușit prima victorie din grupa A de play-out în fața ultimei clasate, CSM Alexandria. Victoria facilă a nemțenilor în fața deja retrogradatei din Teleorman s-a conturat încă din prima repriză, atunci când într-un interval de doar 2 minute Mihai Neicuțescu (27) și Alexandru Buziuc (29) au dus scorul la 2-0, iar în mitanul secund avantajul galben-negrilor a crescut constant odată cu reșitele semnate de Patrick Petre (47) și Marius Savu (76).

Performera rundei este CSM Reșița, gruparea pregătită de Flavius Stoican reușind să de-a lovitura la Mioveni în fața lui CFC Argeș printr-un gol marcat de Ciprian Rus în min.90+1 din penalty-ul provocat de atacul lui Cătălin Tofan asupra lui Neagu.

Unirea Dej câștigă surprinzător sau nu la Clinceni în dauna lui FC Metaloglobus prin golul reușit de Victor Stancovici(42) și se apropie la 6 lungimi de CSC Dumbrăvița, grupare care a stat în această a 4-a etapă din play-outul grupei A.

13

Fotbal liga a 2-a, play-out: Grupa A | ACSM Ceahlăul nu a putut să ofere o VICTORIE suporterilor în Vinerea Mare la ultima reprezentație de pe teren propriu din acest sezon. Lipsa motivației și viitorul incert au tras în jos echipa de la meciul de tristă amintire de la Miercurea CIuc

ACSM Ceahlăul și Unirea Dej au încheiat nedecis 1-1, un joc în care miza a fost doar în tabăra oaspeților.  Trupa lui Dragoș Militaru era ne...