duminică, 21 aprilie 2024

Fotbal liga a 4-a, seria Vest | Formațiile din Piatra Neamț au repurtat victorii în deplasare, egal cu goluri la Mădei între Viitorul Borca și Speranța Răucești. Victoria Tarcău se descurcă mai bine în deplasare, câștigă și la Grumăzești, Vulturul Costișa trece de Borussia Pângărați

stă

Formațiile pietrene s-au impus în jocurile din deplasare de la Girov respectiv Timișești. Dacă pentru FC Pietricica Site Bau victoria era esențială pentru calificarea în play-off, satelitul nemțenilor și-a respectat blazonul și a învins și la Timișești pe Ozana, o formație care nu s-a regăsit în acest retur de campionat după un start excelent de sezon, în toamnă!
Cătălin Lupașcu, Rareș Răduc (3), Andrei Munteanu și Dragoș Catargiu au înscris pentru FC Pietricica Site Bau, pietrenii desprinzăndu-se în repriza a 2-a  după ce  la pauză conduceau cu 2-1!
În victoria din deplasare reușită de satelitul Ceahlăului la Timișești, golurile liderului au venit în repriza a 2-a  și au purtat semnăturile jucătorilor Ștefan Bordei și Ionuț Marian.
Într-o partidă transmisă în direct pe pagina de facebook a AJF Neamț, AS Viitorul Borca a remizat 2-2 cu CS Speranța Răucești, golurile formației de pe Valea Muntelui purtând semnările jucătorilor Marius Boroianu (17) și David Iacob (36).
O frumoasă victorie pe teren propriu a dobândit AS Vulturul Costișa, 3-2 (2-0) în fața celor de la AS Borussia Pângărați, în timp ce într-un duel pentru locul 5, AS Victoria Tarcău a reușit o victorie prețioasă în deplasarea de la Grumăzești cu scorul de 3-1  (1-1). Oaspeții au deschis scorul printr-un autogol al celor de la Grumăzești, gazdele au egalat pe finalul primei reprize, pentru ca în mitanul secund Tănasă și Cojoc să puncteze pentru Victoria Tarcău.