vineri, 6 aprilie 2018

Liga a 3-a, Seria I | Primele 3 clasate au obținut victorii, liderul Aerostar în minutele de prelungire! Singura remiză s-a produs la Rădăuți, CSM Roman a avut etapă liberă | Rezultatele complete ale etapei a 21-a și clasamentul

Stă
Liderul Aerostar Bacău suferă în Vinerea Mare, dar pleacă cu toate cele 3 puncte din Covasna datorită reușitei din prelungiri a lui Cornel Căinari. Cătălin Vraciu deschisese scorul încă din min.19, gazdele egalaseră temporar în min.75 din penalty prin Jozef Gazda.
AFK Csiksereda M.Ciuc a câștigat destul de ușor confruntarea cu Sporting Liești o formație fruntașă a seriei I. Dubla lui Laszlo Hodgyai (33 , 53) și Arthur Gyorgyi (57 din 11m) au fost marcatorii unei partide în care harghitenii au fost la timonă.
Și Suporter Club Galați ține aproape de primele 2 clasate. Victoria de la Pașcani în fața CSM-ului este una normală, Ilie Gîță (47) și George Cârjan (57) au marcat pentru oaspeți în repriza a 2-a.
AFC Odorheiu Secuiesc câștigă la Dărăbani partida cu Sănătatea printr-un gol marcat timpuriu marcat de Marian (8).
Singura remiză a etapei s-a înregistrat la Rădăuți, acolo unde CSM Focșani 2007 a deschis scorul prin Budeanu în min.15. Gazdele au reușit egalarea în repriza a 2-a prin Radu Ungurianu (61 din penalty).
CSM Roman a avut etapă liberă însă a urcat un loc în clasament la golaveraj profitând de eșecul la scor de forfait înregistrat de Sporting Liești.