duminică, 24 martie 2024

Fotbal liga a 4-a, Seria Vest | CSM Ceahlăul II victorie la scor FLUVIU cu ACS Viitorul Borca. Speranța Răucești a depășit-o clar pe Victoria Tarcău, în celelate 3 jocuri oaspeții au câștigat pe linie! Rezultatele complete ale etapei a 17-a și clasamentul

Stă

AS Grumăzești (foto 1 și 2) s-a impus în deplasarea de la ASF Girov cu scorul de 2-1 după ce la pauzî se înregistrase un rezultat de egalitate, 1-1. Marcatorii celor 2 goluri care au adus victoria oaspeților pe terenul ultimei  clasate au fost jucătorii Andrei M. și Ionuț N.
Victorii în deplasare au mai repurtat grupările AS Vulturul Costișa 4-0 (1-0) la  Timișești cu AS Ozana dar și AS Borussia Pângărați la Podoleni în fața gazdelor de la ACS Viitorul 2-1 (0-0).
Marile favorite CSM Ceahlăul II și CS Speranța Răucești și-au valorificat plusul de valoare și de experiență obținând victorii interne la scor.
La Răucești (foto 3), gazdele de la Speranța au lămurit problema învingătorului încă de la pauză când scorul devenise și cel final, 5-0!
Avram (2), Vavriță (2) și Mororanu sunt marcatorii golurilor din partida de la Răucești.
Pe sinteticul din Piatra Neamț echipa secundă a formației de L2 ACSM Ceahlăul Piatra Neamț a deschis scorul repede cu AS Viitorul Borca iar până la pauză se făcuse deja 5-0. În repriza secundă pe fondul căderii totale din punct de  vedere fizic a formației oaspete scorul a luat proporții greu de imaginat ajungând până la 13-0!
Alexandru Ștefănescu (3), Andrei Apostol (17, 26, 31, 61, 70, 72, 77), Ștefan Bordei (39, 50, 57), Matei Ilioaia (71) și Daniel Mahu-Moisii (75) au fost jucătorii care și-au trecut numele pe lista marcatorilor.