miercuri, 11 august 2021

Fotbal liga a 3-a, Cupa României - turul 2 | CS Știința Miroslava - CSM Ceahlăul, CS Sporting Juniorul Vaslui - ACS Hușana Huși, Șomuz Fălticeni - CSM Bucovina Rădăuți, Dante Botoșani - ACS Foresta Suceava, Inizio Focșani - CSM Focșani și CS Sporting Liești - ACS SC Oțelul Galați sunt partidele LIVE TEXT de azi

CSM Focșani 2007

Ştiinţa: Daniliuc, Benchea, Bordeianu, Tchassem, Martinescu, Unghianu, Popescu, Asofiei, Balint, Rusu, Njindja
Ceahlăul: Cîmpianu, Moroșanu, Jalbă Dumbrăvean, Șincu, Tăbăcariu, Botezatu (cpt), Nemţanu, Ștefănescu, Vîlea, Moldovan

CS Dante deschide scorul din penalty prin Căinari, 1-0 pentru formația din Botoșani în disputa cu Foresta!
CS Dante își dublează avantajul prin același Cornel Căinari! 2-0 pentru Dante

S-a marcat doar la Dorohoi, acolo unde Dante o conduce cu 2-0 pe Foresta

Imagine de la Șomuz-Rădăuți 0-0
CSM Focșani deschide scorul din penalty prin Robert Bratu, 1-0 cu Inizio Focșani
SC Oțelul conduce cu 2-0 la Liești cu Sporting
Pauză la Vaslui: CS Sporting Juniorul - ACS Hușana Huși 0-0
Pauză și la Fălticeni: ACS Șomuz - CSM Bucovina Rădăuți 0-0
Pauză și la Miroslava: CS Știința - CSM Ceahlăul 0-0
CSM Ceahlăul a dominat teritorial, cea mai mare ocazie a pietrenilor din prima repriză a fost bara lui Ciprian Șincu, gazdele de la Miroslava au avut și ele 2 oportunități bune de a deschide scorul.
Rerpiza a 2-a:
Dante - Foresta (foto) în continuare 2-0

Șomuz deschide scorul prin Padovei în meciul cu CSM Bucovina Rădăuți
Gol și pentru Foresta! A marcat Marian Botezatu. Este 2-1 pentru Dante
Gol la Fălticeni pentru Șomuz! Robert Ciobanu duce scorul la 2-0 în disputa cu CSM Bucovina Rădăuți!
Singurele arene unde nu s-a marcat sunt cele de la Miroslava și Vaslui
S-a deschis scorul și la Vaslui! Au făcut-o Hușana prin Norris Ichim!
Între timp Șomuz s-a desprins la 3-0 cu CSM Bucovina Rădăuți!
Golul de 3-0 este al lui Dănilă, șut din 16 metri!
Nu s-a marcat doar în partida CS Știința Miroslava - CSM Ceahlăul 0-0
SC Oțelul Galați conduce cu 4-0 la Liești în fața lui CS Sporting
CSM Focșani 2007 dublează avantajul pe final, in min.86 prin același Robert Bratu, este 2-0 cu Inizio Focșani
SC Vaslui restabilește egalitatea în disputa cu ACS Hușana iar partida se îndreaptă spre prelungiri: a fost autogol Ichim!
CS Dante se deprinde de Foresta, gol Dudu Drugă, este 3-1!
FINAL la Dorohoi: CS Dante Botoșani - ACS Foresta Suceava 3-1
FINAL și la Liești: CS Sporting - SC Oțelul Galați 0-4
FINAL și la Fălticeni: Șomuz - CSM Bucovina Rădăuți 3-0
FINAL și la Focșani: Inizio - CSM Focșani 2007 0-2
La Vaslui și Miroslava avem prelungiri
Noul transfer al CSM Ceahlăul, Adrian Șter deschide scorul în prima repriză de prelungiri pentru nemțenivîn min.103!
gol și la Vaslui: este 2-1 pentru Hușana, a puctat Eduard Sandu!
Miroslava restabilește egalitatea în min.114 prin Florean și ne indreptăm spre loviturile de departajare!

Cîmpianu (portar) - CSM Ceahlăul, apără Daniliuc, 9-8

CS Știința Miroslava se califică în turul III al Cupei României cu scorul general de 10-9 (0-0, 1-1 d.p.)