miercuri, 18 august 2021

Fotbal liga a 3-a / liga a 4-a - AMICAL | Pietrenii, victorioși la Podoleni în fața concitadinilor de la CS FC Pietricica. Sâmbătă, la Piatra Neamț, pe terenul 2, ultimul test înainte de startul sezonului cu CSM Focșani 2007

CSM Ceahlăul s-a deplasat la Podoleni, locație unde dispută meciurile de pe teren propriu noua formație de L4 CS FC Pietricica.
Partida de verificare s-a întins pe durata a 2 reprize de 30 de minute, în cea de a 2-a, ploaia făcându-și prezența.
Mai avansați cu pregătirea și mai valoroși, elevii lui Costel  Ilie s-au impus cu 5-1 (3-0) în fața celor de la CS FC Pietricica aflați la al 2-lea test de verificare, după 1-2 cu CSM Moinești, tot la Podoleni.
Marcatorii golurilor au fost C. Lupașcu - min. 32 din penalty pentru gazde, respectiv A.Moldovan (17), Șt.Istrati (26), D.Mucuță (37), R.Pîntea (42) și A.Vîlea (51).
CSM Ceahlăul - repriza I:
Cîmpianu - Curpăn, Ghenici, Șincu-Scripă, Bordei - Barb, Botezatu - Anton, Pîntea, Istrati - Moldovan
CSM Ceahlăul - repriza II:
Barna - Moroșanu, Dumbrăvean, Șincu-Scripă, Ursu - Nemțanu, Ov.Toma, Pîntea - Mucuță, Șter
Ultimul joc de verificare din această perioadă de pregătire înaintea debutului de campionat din deplasare, de pe 28 august, de la Pașcani, va avea loc sâmbătă, 21 august, de la ora 11:00, pe terenul 2 din Complexul Sportiv Ceahlăul în fața formației CSM Focșani 2007, gruparea vrânceană activând în seria a 2-a a ligii a 3-a, elevii lui Marius Bratu urmând a debuta în campionat o săptămână mai târziu, pe terenul brăilenilor de la ACS Sportul Chiscani.

Fotbal liga a 2-a | ACSM Ceahlăul a plecat în EXIL pentru următoarele 4 jocuri oficiale. Mâine, Veronese & Co sunt examinați de FC Voluntari. Partida începe la orele 11:00 și se vede pe FRF.TV

ACSM Ceahlăul Piatra Neamț începe sâmbătă, 26 octombrie 2024, la Voluntari, o serie extrem de complicată de patru meciuri consecutive în...