duminică, 24 martie 2024

Fotbal liga a 4-a Neamț, seria Est | Schimbare de LIDER după EȘECUL neașteptat al Victoriei Horia de pe propriul teren în fața celor de la Unirea Tămășeni. CSM Roman s-a impus la limită la Voința Ion Creangă. Rezultatele complete ale etapei a 14-a și clasamentul

* CS Biruința Gherăești s-a retras din campionat și pierde toate jocurile cu 0-3

Schimbare neașteptată de lider în seria Est după ce ACS Unirea Tămășeni a produs surpriza la Horia impunându-se cu scorul de 4-3 (1-2) în fața Victoriei Horia. Golurile oaspeților au fost reușite de Andrei Mazilu (3) și Andrei Damean iar portarul Unirii  Tămășeni Luis Tamaș a parat și o lovitură  de la 11m!

CSM Roman a izbutit să câștige la Ion Creangă pe terenul Voinței, la limită, 1-0, unicul gol fiind reușit  în repriza a  2-a.

Unirea Trifești a plecat și ea victorioasă din deplasarea de la Săbăoani cu ACS Spartanii, oaspeții reușind să își securizeze victoria încă din prima repriză când au reușit să puncteze de două ori prin jucătorii Adrian Ungureanu și Costi Vatamanu.

Într-un duel al formațiilor aflate în zona inferioară a clasamentului, AS Siretul Doljești a trecut cu 2-1 de AS Unirea Dulcești, după ce la pauză se înregistra un scor egal, 1-1.

AS Voința Dochia va caștiga la masa verde jocul cu CS Biruința Gherăești, grupare ce s-a retras din campionat și va pierde toate  jocurile rămase de disputat la scor de forfait.