luni, 6 septembrie 2021

Fotbal liga a 4-a, Neamț | Rezultatele complete ale etapei inaugurale: Vulturul Costișa - primul lider, ASF Girov - Energia Pângărați, amânat la cererea oaspeților

CSM Roman

Liga a 4-a Neamț a început duminică 5 septembrie cu 10 formații la start, însă chiar din prima etapă am înregistrat deja un joc amânat, partida ASF Girov - Energia Pângărați urmând a fi reprogramată datorită solicitării depuse la AJF Neamț de formația oaspete.
La Podoleni, Lupașcu, Constantinescu și Roșu au marcat golurile victoriei echipei lui Florin Axinia, la care Răzvan Gorea, este jucător și antrenor în fața unei Ozana Timișești, o echipă care tinde să devină de tradiție la nivelul acesta al competiției.
Stângaciu și Andrei au punctat pentru succesul celor de la Victoria Horia în dauna Unirii Trifești, în timp ce Vulturul Costișa a făcut scorul rundei cu copiii de la CSM Roman și este primul lider al L4 Neamț. Gazdele au avut 4-0 încă de la pauză, marcatorii fiind Munteanu (3), Stoian și Melenciuc.
În fine, CS Speranța Răucești a reușit singura victorie externă, 4-0 la Ion Creangă cu Voința, după 1-0 la finalul primei reprize.
Bordeanu, Smău, Patrichi și Cucoș au punctat pentru Speranța, formație ce se anunță una dintre favoritele la titlul de campioană a județului Neamț.